4. neděle postní: Ježíš učí Nikodéma

Milí bratři a sestry, vstupujeme do druhé poloviny naší postní přípravy na Velikonoce. V tomto týdnu nás čeká ve středu on-line hodina katechismu, na kterou se můžete přihlašovat již tradičně od pondělí. V pátek bude slavnost sv. Josefa. Mše svatá v 18 hodin bude přenášena na YouTube, protože však jde o slavnost a bude delší mše, tak již po mši svaté nebude modlitba křížové cesty.

V uplynulém týdnu jsme na pastorační radě farnosti projednali slavení velikonočních svátků. Definitivní program slavení je k dispozici zde na webu. Protože se liší od toho, co jsme zveřejnili v Martinovinách, budou programy k rozebrání i v papírové podobě v předsíni kostelů a také budou vyvěšeny na nástěnkách.

Stále je v sakristii k dispozici několik výtisků knihy C. V. Pospíšila "Utrpení Páně podle Jana" za cenu 160 Kč. Lze ji také zakoupit na e-shopu. Po přečtení mohu potvrdit, že obsahuje velice užitečné vhledy do textu a jeho interpretace a také k tomu, abychom si z evangelních zpráv mohli vzít podněty pro svůj osobní život. Vřele tedy k četbě doporučuji, stejně jako jeho loňskou monografii na téma utrpení Páně ve světle hymnu z listu Filipanům.

Přeji Vám všem požehnaný a pokojný týden.