5. neděle postní (obraz Nalezení a vyzdvižení kříže)

Milí bratři a sestry, vstupujeme do 5. postního týdne. Ve středu ve 20:30 se můžeme sejít na on-line biblické hodině, budeme v ní pokračovat v četbě 6. kapitoly Markova evangelia. Ve čtvrtek oslavíme slavnost Zvěstování Páně a v pátek po mši svaté se budeme modlit křížovou cestu.

Zpovídání před velikonočními svátky bude v pondělí od 16:30 do 18:00. Bude zpovídat 5 kněží. Samozřejmě jsem také k dispozici ke zpovědi před každou mší svatou případně individuálně.

Upozorňuji na změnu času, která nastane příští neděli 28. března. V noci se hodinu ve 2 hodiny posunou na 3. hodinu a bude letní čas.

Sobotní večerní mše svatá se již bude slavit z Květné neděle. Při mši svaté se nebudeme modlit nešpory. Na Květnou neděli se obvykle žehnají ratolesti. Pro tento výjimečný rok je velmi doporučeno, aby si každý na mši přinesl vlastní ratolest, v případě, že ji nebudete moct sehnat, budou v kostele k dispozici k rozebrání. Průvod se bude konat tak, že všichni budou na svých místech, žehnání ratolestí proběhne pod kůrem (nebude se užívat svěcená voda), v průvodu půjde jen sám celebrant s asistencí. Pašije letos nemohou být zpívané, budou přečteny, přičemž všichni během nich sedí. Mše svatá pak pokračuje obvyklým způsobem.

Pro ty, kdo se nedostanou na mši svatou, mohou ji sledovat přes internetový přenos, pak bude jako obvykle možnost si dojít do kostela pro svaté přijímání, mohou si odnést zbývající ratolesti.

Přeji nám všem, abychom závěr postní doby prožili s duchovním užitkem, k čemuž nám mohou posloužit i biblické texty čtené při mši svaté, které se denně zveřejňují na webu liturgie.cz